PRELEGENCI

dr hab. Radosław Miśkiewicz, prof. US

Dr hab. Radosław Miśkiewicz, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Profesjonalnie łączy działalność biznesową i badawczą. Jego zainteresowania naukowe dotyczą: procesu kształtowania się struktur organizacyjnych przedsiębiorstw hutniczych z analizą ich podatności na łączenie; transferu wiedzy do przedsiębiorstw przemysłowych i zarzadzanie nią w aspekcie budowania konkurencyjności przedsiębiorstw; potencjału integracyjnego przedsiębiorstw hutniczych w kontekście transferu innowacyjnych technologii wynikających z koncepcji Industry 4.0, Logistyka 4.0. Posiada bogaty dorobek naukowy, na który składa się ponad 190 pozycji.

Więcej...

Jest kierownikiem bądź przewodniczącym komitetu sterującego (ekspertem) 14 projektów realizowanych przez przedsiębiorstwa produkcyjne, a w zakresie współpracy międzynarodowej jako konsultant/ kierownik naukowy bądź ekspert/ realizuje indywidualnie bądź w sieciach lub konsorcjach naukowych 3 granty naukowe: „Enhanced exploration” EIT Raw Materials KAVA, „Sustainable mineral resources by utilizing new Exploration technologies (Smart Exploration)” HORIZON 2020, „Inclusion of the ESEE region and Ukraine in innovative exploration developments (IncluESEE)” EIT RAW MATERIALS KAVA.

Był wielokrotnie wyróżniany, w tym: Nagrodą Zespołową IIº Rektora Politechniki Śląskiej 2018r. za pracę naukową Organisational structure in the process of integration on the example of iron and steel industry enterprises in Poland Warszawa Difin 2017; a w 2017r. dwukrotnie przez Scientific Council of Poltava University of Economics and Trade za pracę „Organisational Structure In The Process Of Integration On The Example Of Iron And Steel Industry Enterprises In Poland” i przez Scientific Council of Institute of Industrial Economics of the National Academy of Sciences of Ukraine za pracę “Knowledge transfer in merger and acquisition processes in the metallurgical industry. W 2018r. otrzymał wyróżnienie specjalne Wydawnictwa Naukowego PWN za pracę Gospodarka współdzielenie. Wybrane problemy. W 2019r. wyróżniony został przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodą indywidualną za pracę Organisational structure in the process of integration on the example of iron and steel industry enterprises in Poland: process digitisation in the Industry 4.0 concept.

Radosław Miśkiewicz jest Prezesem Zarządu Luma Holding oraz założycielem Luma Metallurgical Industry Fund. Menadżer z bogatym doświadczeniem w materii zarządzania dużymi spółkami, gdzie z powodzeniem wdraża projekty dotyczące zarządzania aktywami, finansowania firm, transakcji międzynarodowych, fuzji i przejęć. Jest zwolennikiem nieszablonowych rozwiązań w zarządzaniu oraz w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów środowiska. Jednym z najlepszych przykładów jego działalności jest projekt wytwarzania energii bez emisji dwutlenku węgla – do udziału w projekcie zaprosił specjalistów branżowych i naukowców. Jego praca została nagrodzona wieloma wyróżnieniami, w tym otrzymała prestiżowy certyfikat „Firma Przyjazna Środowisku” w konkursie organizowanym pod patronatem Prezydenta RP.

Zwiń

dr hab. Wojciech Drożdż, prof. US

Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Zarządzania US.

Jest autorem i współautorem ponad 150 publikacji naukowych z zakresu zarządzania w energetyce, bezpieczeństwa energetycznego, logistyki, ekonomiki transportu (w tym elektromobilności), oraz licznych dokumentów strategicznych dla podmiotów gospodarczych z sektora energetycznego i TSL. W 2014 uzyskał nagrodę specjalną Ministra Gospodarki za najlepszą pracę habilitacyjną z zakresu energetyki.

W 2021 otrzymał nagrodę Nobla Zachodniopomorskiego za wybitne osiągnięcia w naukach ekonomicznych, a w roku 2022 został Naukowcem Roku Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej...

W latach 2010–2014 pełnił funkcję wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego, będąc odpowiedzialnym za infrastrukturę i regionalny transport, energetykę, kulturę i dziedzictwo narodowe.

Od 2015 do 2022 związany był z Grupą Kapitałową Enea, pełniąc funkcje doradcze, a następnie zarządcze w Enea Operator Sp. z o.o. Był kierownikiem 5 projektów badawczo-rozwojowych z obszaru innowacji w energetyce, współfinansowanych przez NCBiR oraz NFOŚiGW. Jest pomysłodawcą unikalnego w skali kraju kierunku studiów - Zarządzanie odnawialnymi źródłami energii.

Jest członkiem Stowarzyszenia na rzecz Gospodarki Energetycznej Polski (PAEE) oraz International Association for Energy Economics (IAEE).

Zwiń

Dr. Daniel Kammen

Dr Kammen jest James and Katherine Lau Distinguished Professor of Sustainability na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, z równoległymi stanowiskami w Grupie Energii i Zasobów, Goldman School of Public Policy oraz na Wydziale Inżynierii Jądrowej. Jego praca koncentruje się na dekarbonizacji, dostępie do energii i sprawiedliwości klimatycznej. Pełnił funkcję starszego doradcy ds. energii i innowacji w Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID). Kammen jest głównym autorem koordynującym w IPCC. Jest współprzewodniczącym Okrągłego Stołu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w sprawie sprawiedliwości klimatycznej i środowiskowej (http://ceej.berkeley.edu).

Dr. Kammen został mianowany pierwszym członkiem Partnerstwa na rzecz Środowiska i Klimatu dla Ameryk (ECPA) przez Sekretarz Stanu Hilary R. Clinton w kwietniu 2010 r. i pełnił funkcję wysłannika ds. nauki Sekretarza Stanu Johna Kerry’ego (2016–2017).

Więcej...

Jego badania koncentrują się na nauce i polityce dekarbonizowanych systemów energetycznych, dostępie do energii i sprawiedliwości środowiskowej. Opublikował ponad 450 artykułów, które są dostępne na stronie internetowej jego laboratorium, Laboratorium Energii Odnawialnej i Odpowiedniej (RAEL, http://rael.berkeley.edu). Jego badania skupiają się obecnie na: dekarbonizacji systemów elektroenergetycznych na całym świecie; dostęp do energii i sprawiedliwość społeczna; materiałoznawstwo dla gospodarek niskoemisyjnych; podejścia opartego na dużych zbiorach danych do ekologicznego transportu oraz elektryfikacji placówek opieki zdrowotnej w całej Afryce (HETA).

Dr. Kammen założył lub zasiada w zarządach ponad 10 firm oraz służył stanowi Kalifornia i rządowi federalnemu USA w charakterze eksperckim i doradczym. Kammen był pierwszym głównym specjalistą technicznym ds. energii odnawialnej i efektywności energetycznej w Banku Światowym (2010 – 2011).

Dr. Kammen kształcił się w dziedzinie fizyki w Cornell i Harvardzie oraz zajmował stanowiska podoktorskie w California Institute of Technology i Harvardzie. Przed przeprowadzką na Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley był adiunktem i przewodniczącym programu nauki, technologii i polityki środowiskowej w Szkole Spraw Publicznych i Międzynarodowych Princeton.

Od 1999 r. dr Kammen jest głównym autorem lub koordynatorem różnych raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. IPCC podzieliło się Pokojową Nagrodą Nobla w 2007 r.

Dr. Kammen zasiada w Komitecie Doradczym ds. Energii i Środowiska Fundacji X-Prize. Jest członkiem zarządu Native Renewables (Flagstaff, Arizona); Centrum Badawcze Mpala (Nanyuki, Kenia), Centrum Przestrzeni i Nauki Chabot (Oakland, Kalifornia), Projekt Human Needs Project/Kibera Town Center (Nairobi, Kenia).

Dr. Kammen został wybrany do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Nauki w 2020 roku.

Zwiń

Estelle Levin – Nally

Estelle jest CEO i założycielką firmy doradczej B CorpTM, Levin Sources, która od momentu założenia w 2010 r. pomogła ponad 160 klientom wydobywać, handlować, pozyskiwać, inwestować, regulować, wspierać i umożliwiać bardziej odpowiedzialne i zrównoważone działania poprzez ponad 260 projektów dotyczących ponad 150 minerałów w ponad 80 krajach. Ma bogate doświadczenie w różnych kategoriach minerałów, od minerałów przejściowych i rozwojowych po minerały szlachetne i konfliktowe.

Estelle jest certyfikowanym dyrektorem zarządu i uznanym liderem w dziedzinie praw człowieka, przyrody i minerałów. Łączy swoją komercyjność z doświadczeniem w zakresie należytej staranności w zakresie ochrony środowiska i praw człowieka, projektowania i wdrażania standardów, ASM i polityki mineralnej, aby kierować rządami, przemysłem i inicjatywami wielostronnymi w celu tworzenia sprawiedliwych, zrównoważonych i wartościowych łańcuchów wartości minerałów.

Więcej...

W 2023 r. jej praca obejmowała wspieranie dużej firmy elektronicznej w odpowiedzialnym pozyskiwaniu krzemionki, zachodnioafrykańskiego górnika złota w opracowaniu strategii i planu zarządzania dla górnictwa rzemieślniczego i na małą skalę, start-upu zajmującego się wydobywaniem minerałów w celu zbadania potencjału zielonej premii za swoje produkty, europejskiego inwestora w zakresie możliwości inwestowania w krytyczne minerały oraz Globalnego Sojuszu na rzecz Baterii w celu opracowania wskaźników praw człowieka i pracy dzieci dla ich Paszportu Baterii, a także strategicznego dokumentu na temat krytycznych minerałów. Współredaguje również książkę dla Springer Nature, która ukaże się w 2025 roku: Przywództwo w sprawiedliwej transformacji: rola środków zaradczych w odpowiedzialnych łańcuchach wartości minerałów.

Estelle jest pionierką współpracy, orędowniczką innych kobiet w górnictwie, MŚP, głosów marginalnych, praw człowieka i przyrody, mówiąc prawdę do władzy, aby budować zrównoważone, wartościowe i sprawiedliwe systemy minerałów. Estelle wnosi swoją wiedzę i wizję na arenę międzynarodową, pełniąc dobrowolnie funkcje przewodniczącej Komitetu Zrównoważonego Rozwoju Indaba, komisarza Global Investor Commission for Mining 2030, członkini Women in Mining UK's Policy Committee oraz mentorki w iWIM's International Women in Natural Resources Mentoring Programme. Estelle jest również dumną Global Inspirational Woman in Mining (WIM100; 2022).

Zwiń

Dr. Ivan Twagirashema

Dr Ivan jest doktorem chemii przemysłowej i katalizy na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Lille we Francji i posiada dwa tytuły magistra, jeden z fizyki i chemii, a drugi z farmacji (projektowanie leków). Obecnie jest zastępcą dyrektora generalnego Rwanda Mines, Petroleum and Gas Board (RMB).

Dr Ivan dołączył do RMB z ogromnym doświadczeniem w zakresie strategii biznesowej i ładu korporacyjnego. Przed dołączeniem do RMB dr Ivan był dyrektorem generalnym Ngali Holdings Ltd, prywatnej grupy firm zajmujących się górnictwem, energetyką, inżynierią, cyberbezpieczeństwem, handlem towarami, opieką zdrowotną itp.

Więcej...

W ciągu ostatnich 20 lat zarządzał dużymi firmami w sektorze prywatnym, m.in: Dyrektor wykonawczy i dyrektor generalny Rwanda Investment Group Ltd, prywatnej spółki holdingowej zajmującej się cementem, energią i herbatą; dyrektor zarządzający Locus Dynamics Ltd (inkubator lokalnych projektów, firma badawcza i inżynieryjna), dyrektor generalny Rwanda Energy Company Ltd (REC, wydobycie gazu metanowego w jeziorze Kivu), dyrektor generalny Peat Energy Company Ltd (PEC, pozyskiwanie torfu i przekształcanie go w energię). Jest starszym konsultantem z dużym doświadczeniem w dziedzinie energetyki, górnictwa, procesów przemysłowych, zarządzania projektami i umiejętności negocjacyjnych.

Oprócz zarządzania grupą firm i instytucji, dr Ivan pełni obecnie funkcję radnego w Krajowej Radzie Nauki i Technologii (NCST, przewodniczący Komitetu Audytu Rady, 7 lat) oraz jest członkiem Naukowej Rady Doradczej w African Center of Excellence in Energy for Sustainable Development (ACE-ESD, 3 lata).

W ciągu ostatnich 20 lat zdobywał doświadczenie w strategicznych sektorach (bankowość, produkcja, górnictwo, ropa i gaz, logistyka, energetyka, nieruchomości i opieka zdrowotna), zasiadając w zarządach spółek: Przewodniczący Rady w Ecobank-Rwanda (9 lat, pełnił funkcję przez 3 kadencje regulacyjne i przeszedł na emeryturę z początkiem sierpnia 2023 r.), Luna Smelter Ltd jako Członek Rady Nadzorczej (huta cyny, 3 lata), Ngororero Mining Company jako Przewodniczący Rady (koncesje 3Ts, 4 lata), CIMERWA Ltd jako Przewodniczący Komitetu Rady Technicznej i Operacyjnej (firma cementowa, 5 lat); Africa Global Logistics AGL część MSC (dyrektor niewykonawczy, 6 lat), Societe Petroliere jako przewodniczący komitetu zarządu ds. strategii biznesowej (firma naftowa, 4 lata); Rwanda Mountain Tea jako przewodniczący komitetu zarządu ds. energii (fabryki herbaty i energia wodna, 4 lata); Ultimate Developers Ltd jako wiceprzewodniczący zarządu (nieruchomości/projekt Vision City, 4 lata); Trust Industries jako przewodniczący zarządu (produkcja, 3 lata), IREMBO jako wiceprzewodniczący zarządu (ICT, 2 lata), Ngali Energy Ltd jako dyrektor zarządu (energia wodna, 2 lata), Mediheal Rwanda jako dyrektor zarządu (opieka zdrowotna i centrum płodności in vitro, 2 lata).

Dr Ivan pracował w Rwandyjskiej Federacji Sektora Prywatnego (PSF): jako członek zarządu (3 lata), przewodniczący Izby Przemysłowej (3 lata), przewodniczący Stowarzyszenia Energetycznego "Rwanda Energy Private Developers" (EPD, 7 lat).

Zwiń

prof. dr hab. inż. Robert Smoleński

Profesor nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika, dyrektor Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej. Autor lub współautor ponad 150 publikacji w czasopismach naukowych, takich jak IEEE Transactions on Industrial Electronics, IEEE Transactions on Power Electronics, IEEE Transactions on Smart Grids, IEEE Transactions on Energy Conversion, IEEE Transactions on Electromagnetic Compatibility, Renewable and Sustainable Energy Reviews, oraz artykułów w materiałach konferencyjnych. Autor monografii naukowej wydanej w języku angielskim i chińskim, współautor trzech patentów.

Więcej...

Kierował pracami zespołów realizujących prace badawczo-rozwojowe w projektach o łącznym budżecie przekraczającym 60 mln. PLN. Realizowane projekty miały charakter badawczo-wdrożeniowy np. w ramach Programu Badań Sektora Elektroenergetycznego (PBSE) NCBiR pt.: „Innowacyjne usługi systemowe magazynów energii zwiększające jakość i wydajność wykorzystania energii elektrycznej (EnergyStore)”. Projekt wyróżniony został nagrodą Innowatory „Wprost” 2021. Za owocną współpracę został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Grupy Kapitałowej ENEA”. Był to pierwszy przypadek, w którym wyróżniony nie był pracownikiem ENEA. W ramach innego projektu pozyskanego z NCBR Szybka Ścieżka pt.: „Opracowanie przemysłowych przekaźników bistabilnych oraz przemysłowej technologii ich produkcji” realizowanego z lubuską firmą Relpol (6% rynku) opracowano i zrealizowano prototyp przekaźnika bistabilnego charakteryzującego się drastycznym zmniejszeniem zużycia energii. Ponadto opracowano koncepcję budowanej obecnie prototypowej, zrobotyzowanej linii do produkcji przekaźników. Zakładana w projekcie wydajność linii to około 15 przekaźników na minutę i około 5 milionów przekaźników rocznie.

W 2023 roku otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za „Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej”.

Kierował dwoma projektami Horyzont 2020 Excellent Science MSCA. Ekspert Komisji Europejskiej oceniający wnioski w ramach programu Horizon Europe. Ekspert zespołu doradczego Prezesa Głównego Urzędu Miar. Członek grupy eksperckiej wspierającej udział Polski w partnerstwie europejskim programu Horyzont Europa „EIT InnoEnergy-KIC”. Członek Zespołu ds. Elektromobilności NCBiR, biorący udział w przygotowaniu założeń merytotycznych programu „Bezemisyjny Transport Publiczny”. Przewodniczący zespołu roboczego ds. „rozwoju modułowej energetyki atomowej jako wsparcia dla zielonej transformacji energetycznej” w województwie lubuskim.

Czynny członek stowarzyszeń naukowych i branżowych: wiceprzewodniczący IEEE Poland Joint Chapter Industrial Electronics/Power Electronics, przewodniczący zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (PTETiS), członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP), wyróżniony medalami im. prof. Stanisława Fryzego oraz im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego.

Promotor w licznych przewodach doktorskich realizowanych w kraju i za granicą oraz prac magisterskich i inżynierskich.

Zwiń

dr hab. inż. Marcin Hołub

Dane teleadresowe firmy, którą reprezentuje:
mPower Sp. z o.o., ul. Głowicka 1/B, 71-705 Szczecin

Autor bądź współautor ok. 90 publikacji naukowych, w tym 46 wydawnictw indeksowanych w JCR, współautor 5 patentów, w tym patentu Europejskiego, 4 wniosków patentowych, w tym jednego europejskiego zgłoszenia patentowego.

Członek zarządu międzynarodowej sieci badawczo – naukowej BalticNet – PlasmaTec zrzeszającej 71 członków z 20 krajów, członek grupy roboczej AG5 - Umweltneutrale Energie – Fokus Wasserstoff (Niemcy).

Więcej...

Krótki życiorys:
2000 - tytuł magistra inżyniera automatyka, z wynikiem bardzo dobrym, z wyróżnieniem, Wydział Elektryczny Politechniki Szczecińskiej;
2000 – 2003 - asystent w Instytucie Maszyn Elektrycznych, Napędów i Kolei na Uniwersytecie Technicznym w Brunszwiku (Niemcy) – członek zespołu badawczego programu DYNASTORE, synteza i konstrukcja układu sterowania i zasilania maszyny reluktancyjnej przełączalnej jako przetwornika elektromechanicznego kinetycznego zasobnika energii
2004 - uzyskanie stopnia doktora Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej w dyscyplinie Elektrotechnika; z wyróżnieniem
2005 - zatrudniony w Instytucie Elektrotechniki na stanowisku adiunkta
2007 - kierownik Zakładu Maszyn i Napędów Elektrycznych
2008 - prodziekan do spraw Organizacji i Rozwoju
2015 - habilitacja w dyscyplinie Elektrotechnika
2018 - nagroda w konkursie Przeglądu Technicznego „złoty inżynier”, 2018,
2019 - powołanie do Rady Uczelni,
2019 - nagroda w konkursie „osobowość roku” na targach „Elektrotechnika 2019” w kategorii „nauka”,
2019 - powstanie firmy mPower Sp. z o.o., objęcie funkcji prezesa zarządu
2020 – 2022 – spółka pozyskuje 3 projekty na ok 13 Mln PLN
2021 – spółka zdobywa certyfikat ISO renomowanej agencji BSI
2022 – spółka zwycięża w szczecińskim konkursie Szczecin_up!
2022 – laureat konkursu „Perły Biznesu”

Jako prezes mPower inicjator akcji „bombka marzeń” w spółce, wsparcie finansowe domu samotnej matki, gitarzysta w zespole B:sides. Mąż, tata dwóch córek: Marii i Alicji.

Zwiń

dr Adam Wyszomirski

Menedżer, wykładowca akademicki, ekspert w dziedzinie energetyki i marketingu politycznego.

Ukończył studia na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu a także podyplomowe studia reklamy i promocji oraz public relations na UAM w Poznaniu. Jest doktorem nauk ekonomicznych, w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i absolwentem Master of Business Administration (MBA) w Collegium Humanum - Szkole Głównej Menedżerskiej.

W latach 2007-2014 wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, a obecnie adiunkt w Katedrze Zarządzania i Marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

Więcej...

Praktyk, od 20 lat zarządza dużymi przedsiębiorstwami z branży energetycznej, ochrony zdrowia i transportowej. Specjalizuje się w czterech obszarach biznesu: energetyce, sprzedaży i marketingu, samorealizacji i relacji, przywództwa i zarządzania. Doradca Prezydenta Koszalina ds. klimatu i nowoczesnej gospodarki.

W latach 2008-2011 jako pierwszy w Polsce uczestniczył na poziomie europejskim za w programie Civitas Renaissance, odpowiadając za takie miasta jak Perugia (IT), Górna Oryahovitsa (BG), Bath (UK), Szczecinek (PL), Skopje(MK).

Jest autorem projektu łączenia szeroko rozumianego marketingu terytorialnego z animacją kulturalno-społeczną. Za ten pomysł został doceniony wieloma prestiżowymi branżowymi nagrodami, m.in. konkursie „Dyrektor Marketingu Roku 2010”.

Zwiń

Michał Przepiera

Michał Przepiera urodził się 27 kwietnia 1974 roku. We wczesnych latach swojej kariery zawodowej pracował m.in. w kancelariach prawnych, firmach konsultingowych oraz przedsiębiorstwach handlowych.

Od kwietnia 2002 roku w Urzędzie Miasta Szczecin jako specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Od lipca 2003 do listopada 2004 Kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego nad Gospodarką Komunalną w WGKiOŚ. Od listopada 2004 do marca 2012 Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (WGKiOŚ), a od kwietnia 2012 Dyrektor Biura Strategii. W maju 2014 roku powołany na funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Szczecin, którą pełni do dzisiejszego dnia.

Więcej...

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbył również Podyplomowe Studia Prawa Administracyjnego i Samorządowego oraz Podyplomowe Studia MBA na Uniwersytecie Szczecińskim. Posiada uprawnienia Pełnomocnika ds. Realizacji Projektów (Measure Authorising Officer). Ukończył również szkolenia z zarządzania PRINCE II.

Zwiń

dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US

W 1997 roku ukończyła studia w zakresie prawa na Uniwersytecie Szczecińskim, uzyskując tytuł magistra. Zaledwie 4 lata później, 4 października 2001 roku, uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie pracy „Cywilnoprocesowy charakter postępowania odrębnego w sprawach gospodarczych”. W 2012 roku na podstawie dorobku naukowego oraz pracy „Zastój procesu cywilnego”, uzyskała stopień doktora habilitowanego. Obecnie, w celu wszczęcia postępowania awansowego, umożliwiającego uzyskanie tytułu profesora nauk prawnych, pracuje nad kolejną monografią.

 

dr Adam Rudawski, prof. dydakt. US

Wojewoda Zachodniopomorski

Data urodzenia: 21 marca 1966 r.
W 1992 roku ukończył studia magisterskie z zakresu ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Od 2018 roku jest profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego.

W latach 1992-1994 był dyrektorem ds. marketingu i ekonomii sieci sklepów Komfort. Do 2006 roku obejmował stanowiska najpierw dyrektora ds. marketingu ekonomicznego, a następnie wiceprezesa zarządu Polskiego Radia Szczecin. Był założycielem Wyższej Szkoły Zarządzania w Szczecinie, od 2006 do 2011 roku zajmował stanowisko rektora tej uczelni. Przez kolejnych 5 lat był prezesem Polskiego Radia Szczecin. W 2018 roku objął stanowisko profesora na Uniwersytecie Szczecińskim.

Aleksandra Cholewa-Domanagic

Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Luma Holding Ltd.
Doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego

Aleksandra posiada bogate doświadczenie zawodowe zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, łącząc wiedzę dotyczącą branży metalowej i wydobywczej z polityką zagraniczną, stosunkami międzynarodowymi, dziennikarstwem śledczym, a także szeroko pojętą analizą trendów geostrategicznych i społecznych.

Więcej...

Aleksandra zarządza i koordynuje globalne projekty Grupy Luma Holding, prowadzone w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz Afryce Wschodniej. W ramach Lumy Aleksandra uruchomiła projekt - LuNa Smelter w Rwandzie. Jest to pierwsza huta cyny w Afryce, w pełni certyfikowana przez Responsible Minerals Assurance Process (RMAP).

Opowiada się za odpowiedzialną produkcją surowców krytycznych i jako Członkini Zarządu działa w European Partnership for Responsible Minerals. W swojej pracy naukowej koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialnym pozyskiwaniu surowców, a także wykorzystaniu technologii AI i blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw minerałów krytycznych.

Aleksandra pasjonuje się zrównoważonym rozwojem i różnorodnością. Absolwentka programu mentorskiego International Women in Mining, dzieli czas między pracą, edukacją (doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim) i działalnością charytatywną (Członek Zarządu Fundacji Afriquia).
W 2022 roku została umieszczona na liście Top Global 100 Women in Mining – światowym rankingu ogłaszanym co dwa lata w Wielkiej Brytanii.

Zwiń

Konrad Kijak

Konrad Kijak jest od ponad 15 lat związany z motoryzacją, ceniący pracę zespołową, znany z nieszablonowych, kreatywnych rozwiązań promocji marki i firmy. Odpowiada za sprzedaż marki KIA w województwie zachodniopomorskim. Z pasją konsekwentnie realizuje od lat projekt Kia Polmotor | SPORT TO MY w ramach którego firma wspiera szczeciński sport i sportowców, udowadniając, że motoryzacja i sport mają naprawdę wiele wspólnego.

Wieloletnie doświadczenie, wiedza i umiejętności przekładają się na niesamowite wyczucie w prowadzeniu zespołu, realizacji planów sprzedażowych i utrzymania relacji z kontrahentami i klientami. Odważne decyzje, duże zaangażowanie w prowadzone projekty, wyniki sprzedażowe, aktywność marketingowa firmy przyczyniły się do otrzymania prestiżowego tytułu Dealer Roku 2022 oraz European KIA Dealer of the Year 2023, Kia Polmotor zdobyła również Tytuł Mecenasa Sportu w finałowej gali 67. Plebiscytu Sportowego Kuriera Szczecińskiego.

Więcej...

Poza sukcesami biznesowymi Konrad Kijak angażuje się także w różnorodne inicjatywy kulturalne i społeczne. Dzieli się swoim menadżerskim doświadczeniem, reprezentuje Grupę Polmotor na wielu płaszczyznach. Jest członkiem Rady Pracodawców przy Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego dla kierunku studiów: przedsiębiorczość i inwestycje, a także należy do Rady Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Zwiń

dr hab. Arkadiusz Kawa, prof. WSL

Dyrektor Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego (wcześniej: Instytutu Logistyki i Magazynowania), profesor Wyższej Szkoły Logistyki. W latach 2009 do 2019 pracował w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ma ponad 20 lat doświadczenia w logistyce i e-commerce. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich oraz naukowych.

Swoje doświadczenie zdobywał podczas realizacji ponad 60 projektów w zakresie e-commerce i logistyki dla takich organizacji i firm, jak: Landmark (bPost), Volkswagen, Poczta Polska, GS1 Polska, DHL, DPD (Siódemka), A.T. Kearney, KPMG, OEX E-business, Wish, CMT Advisory, 4Kraft, SMART Project, Merlin.pl, Digital24.pl, Kompania Piwowarska (SABMiller). Pełnił również rolę konsultanta w kilku międzynarodowych projektach badawczych w zakresie e-commerce w Economic Research Institute for ASEAN and East Asia (ERIA).

Więcej...

Profesor wizytujący dwukrotnie w University of Primorska w Słowenii. Odbywał dwa razy staż w University of Valencia w Hiszpanii i University of Osijek w Chorwacji. Prowadził też wykłady w Corvinus University of Budapest na Węgrzech.

Wykładał na studiach Executive MBA i podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Zwiń

Krzysztof Burda

Ekspert w dziedzinie elektromobilności, od 6 lat w branży. Współzałożyciel i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Elektromobilności Polska Izba, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego. Aktywnie współpracuje z biznesem, samorządami, sektorem rządowym oraz organizacjami międzynarodowymi na polu realizacji projektów B2B, B2C, consultingu, projektów edukacyjnych. Praktyk w branży elektromobilności, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju ekosystemu elektromobilności oraz infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Uczestnik misji dyplomatycznej The COP26 United Nations Climate Change Conference w Glasgow, oraz polski delegat B20 Summit Indonesia.

Waldemar Miśko

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Od 1993 roku burmistrz Karlina. Z wieloletniego doświadczenia w samorządzie korzystał, przewodnicząc Konwentowi Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego, a także Związkowi Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Pełnił funkcję Prezesa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Absolwent budownictwa na Politechnice Szczecińskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu gospodarki i finansów w gminach w Szkole Głównej Handlowej oraz na Politechnice Wrocławskiej.

prof. dr hab. inż. Alexander Balitskii

Profesor zatrudniony w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w Katedrze Eksploatacji Pojazdów.

Zajmuje się problematyką niszczenia wodorowego materiałów stosowanych w energetyce cieplnej i jądrowej. Szereg osiągnięć znalazło zastosowanie praktyczne i zostało wdrożonych m. in. w Ukrainie, w Rosji i we Włoszech. Należą do nich: zastosowania nowych materiałów na pierścienie wirników turbogeneratorów dużej mocy, pokryć ochronnych na materiały w energetyce, ocena odporności zmęczeniowej materiałów w elektrowniach itp.

Więcej...

Aktualnie zaangażowany w realizację projektów badawczych, takich jak: projekt badawczy NCBiR w ramach programu operacyjnego inteligentny rozwój na lata 2021-2023: Opracowanie inteligentnego i bezobsługowego systemu stabilizacji pracy dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w oparciu o modułowe instalacje wodorowego bufora energetycznego z perspektywą użytkowego wykorzystania wodoru oraz projekt badawczy Państwowej Akademii Nauk Ukrainy na lata 2022-2023: Implementation of modern EU directives (ADR, ATEX, PED) requirements for hydrogen infrastructure efficiency and safety improving at the NAEK "EnergoATOM" enterprises existing nuclear installations. Opiniodawca Projektu badawczego HIT-2-Corridors "Przesłanki narodowego planu wodoryzacji transportu samochodowego w Polsce" realizowanego w Instytucie Transportu Samochodowego w ramach wytycznych Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (2014/94/UE) w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych i rozwoju technologii wodorowych w Europie Wschodniej.

Autor oraz współautor 26 patentów oraz wysoko punktowanych publikacji w czasopismach takich jak: International Journal of Hydrogen Energy, International Journal of Fatigue czy Materials Letters.

Zwiń

dr Arkadiusz Marchewka

Polityk i samorządowiec, doktor nauk ekonomicznych, poseł na Sejm VIII, IX i X kadencji. Od 2023 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie w 2016 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ponadto jest absolwentem Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego oraz stypendystą programu Millennium Leadership realizowanego przez Atlantic Council. Zawodowo związany z Instytutem Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie jest wykładowcą akademickim.

Więcej...

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII, IX i X kadencji. W latach 2019 - 2023 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz pracował w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Komisji Finansów Publicznych.

Od 2023 pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Odpowiada za gospodarkę morską, gospodarkę wodną i żeglugę śródlądową.

Zwiń

dr Monika Wodnicka

Dr nauk ekonomicznych, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny. Pełni funkcję z-cy Dyrektora Instytutu Logistyki i Informatyki. Członek Zespołu Bezpieczeństwa i Rozwoju Człowieka Polskiej Akademii Nauk.

Autorka wielu publikacji z zakresu rozwoju sektora usług biznesowych w Polsce i na świecie. Obszary i zainteresowania naukowe oscylują wokół sektora usług i serwicyzacji gospodarki, nowoczesnych trendów i rozwiązań biznesowych oraz innowacji i nowych technologii.

Posiada praktykę w zarządzaniu bankowością i przedsiębiorstwami z sektora MSP.

dr Anna Masłoń-Oracz

Pełnomocnik Rektora SGH ds. Afryki, doradca ds. zarządzania strategicznego i międzynarodowej ekspansji firm. Ekspertka Komisji Europejskiej w programie „Horyzont2020”, w ramach SME Instrument. Adiunkt w Szkole Głównej Handlowej. Autorka wykładów i szkoleń z zarządzania strategicznego, które prowadzi na trzech kontynentach (Europa, Afryka, Azja). Jest wiceprzewodniczącą Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA),należącego do międzynarodowej sieci ECSA – European Community Studies Association.

dr  inż. Rene Kuczkowski

Absolwent energetyki jądrowej oraz elektroenergetyki na Politechnice Poznańskiej, a także zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie o zarządzaniu i jakości Uniwersytetu Szczecińskiego.

Kierownik Referatu Strategii i Współpracy Międzynarodowej Enea Operator Sp. z o.o. Od 11 lat związany z sektorem dystrybucji energii elektrycznej. Jest współtwórcą i nadzoruje spójną realizację strategii obszaru dystrybucji energii elektrycznej wraz ze współpracą w ramach europejskich stowarzyszeń Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. Ponadto bierze czynny udział w tworzeniu, realizacji oraz wdrażaniu projektów wspierających działalność operacyjną przedsiębiorstwa.

Reprezentant oraz członek Komitetów przy europejskich stowarzyszeniach E.DSO, EU DSO Entity oraz w ramach Komitetu "Sieci" przy PKEE. Wspiera wymianę doświadczeń oraz jest współtwórcą opracowań branżowych związanych z sektorem elektroenergetycznym.

Hanna Mojsiuk

Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Prezes Unii Izb Łaby i Odry, Prezes Zarządu Fundacji Kongres Morski, Wiceprezes Zarządu Mercedes-Benz Mojsiuk, Członkini Zarządu rodzinnej firmy Grupy Mojsiuk (Peugeot Mojsiuk Motor, Honda Mojsiuk Auto, Centrum Blacharsko-Lakiernicze Mojsiuk).

Ukończyła prawo na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwentka studiów podyplomowych Wydziału Ekonomicznego Politechniki Koszalińskiej. Członkini Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Szczecin, Konwentu Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej oraz Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego.

Więcej...

Ważna jest dla niej społeczna odpowiedzialność biznesu dlatego niezwykle często angażuje się w liczne działania charytatywne. Inicjatorka wielu wydarzeń dla biznesu, w tym flagowy już Baltic Economic Congress czy #BusinessContact. Jej największymi autorytetami są rodzice, Irena i Kazimierz Mojsiuk, którzy od ponad 40 lat z powodzeniem rozwijają motoryzacyjne imperium w Szczecinie, Koszalinie i Gorzowie Wielkopolskim.

Zwiń

dr Przemysław Starzyński

Absolwent Wydziału Elektrycznego na Politechnice Poznańskiej oraz Wydziału Zarządzania i Inżynierii Przemysłowej w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia i finanse Uniwersytetu Szczecińskiego.

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane z sektorem dystrybucji energii elektrycznej, m.in. w obszarze działania i planowania systemu elektroenergetycznego, wdrażania systemów informatycznych w OSD czy analizie potrzeb w zakresie rozwoju sieci i infrastruktury wspierających ruch sieci dystrybucyjnej.

Więcej...

Obecnie wdraża i nadzoruje procesy innowacyjne w ENEA Operator. Jego obowiązki obejmują nie tylko kreowanie polityki innowacyjnej, lecz także aktywne poszukiwanie oraz efektywne wykorzystywanie środków na działalność badawczo-rozwojową. Ponadto, angażuje się w rozwijanie współpracy z uczelniami oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi, aby promować innowacje i przyczyniać się do rozwoju sektora badawczo-rozwojowego w obszarze energetyki. Zaangażowanie jego zespołu wpływa na ciągły postęp i innowacyjny w ENEA Operator.

Zwiń